Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

zbyck
..::Uploader::..
..::Uploader::..
Posty: 55
Rejestracja: 01 mar 2012, 13:29
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: zbyck » 01 sty 2020, 22:27

Thomson_T pisze: 01 sty 2020, 21:43
tomek6680 pisze: 31 gru 2019, 21:18@zbyck
Kup Arive ATV
Fergusona akurat mam-Arivę 4k combo-drugi raz raczej nie kupie,chyba żeby cena tego ATV oscylowała by do 400 zł.Mam też poczciwego Golden Media 990 na E2 i Sparku.Ale czas przejść na coś nowszego z Androidem.

Thomson_T  -w twoim wypadku jak ma być pierwszy tuner to kup tego Denysa lub w ostateczności Cryptoboxa,jak polecali koledzy wyżej. Albo odważ się i zaryzykuj też na coś z Androidem do ok.450zł. :ok2: 

 
:welcome: :satedu:

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 658
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: papuga » 01 sty 2020, 22:51

Thomson_T pisze: 01 sty 2020, 21:43
tomek6680 pisze: 31 gru 2019, 21:18@zbyck
Kup Arive ATV


Powiem szczerze, że na pierwszy tuner i zapoznanie się z tym wszystkim nie chce wydawać takiej kwoty. 300-400 zł to mój jakiś wstępny pułap. 
To może GTmedia GTC  na androidzie i pod cccam jest banalnie prosty i działa dobrze,  oscam jest również na pokładzie. Kodi i IPTV działa super, tylko netflix to porażka. Cena to około 240PLN na Ali z dostawą z EU. Tylko jeśli chodzi o linijkę(cccam) to lepiej popytać o dobrego dawcę bo wystarczy 1 linijka ale pewna.
 

Awatar użytkownika

zbyck
..::Uploader::..
..::Uploader::..
Posty: 55
Rejestracja: 01 mar 2012, 13:29
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: zbyck » 02 sty 2020, 9:21

Dla początkującego bardzo ciekawy ten GTMedia (o cccamie jest na wykopie opis)-poczytałem o nim.Im bardziej się rozpisujemy na tym forum to coraz to inne sprzęty poznaję o których wcześniej nie wiedziałem.Zawsze ktoś,coś podpowie i wiele można się dowiedzieć. :kawa1:
:welcome: :satedu:


Thomson_T
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 58
Rejestracja: 27 gru 2019, 11:45
Has thanked: 2 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: Thomson_T » 02 sty 2020, 13:09

No ciekawe jak to działa. Na android tv można zainstalowalć netflix z tabletów rozdzielczość SD, na kodi pójdzie już dodatek i 720p więc na tym mi zależy. Mógłby ktoś się wypowiedzieć jak działa kodi na Enigmie? Jak jest z obsługą pilotów? Można jednym wszystko np. od tunera czy trzeba dwa oddzielne?

Awatar użytkownika

leszek2011
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 799
Rejestracja: 01 wrz 2011, 8:21
Been thanked: 17 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: leszek2011 » 02 sty 2020, 13:43

Kupuje sie takie tunery ktore ma duzo userow,wrazie problemow jest z kim porozmawiac a tak samemu trudno cos zdzialac .

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 658
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: papuga » 02 sty 2020, 16:11

leszek2011 pisze: 02 sty 2020, 13:43Kupuje sie takie tunery ktore ma duzo userow,wrazie problemow jest z kim porozmawiac a tak samemu trudno cos zdzialac .

Zgadzam się z tobą ,ale początkujący powinien poszukać czegoś prostego w obsłudze. Druga sprawa , czy sprzęt ma służyć tylko jako biorca czy do czegoś więcej. Bo jeśli tylko biorca to po co mi enigma/linux. Co do mojego GTC to faktycznie trochę się naszukałem info o liście kanałów , a teraz sam sobie robię listy i nanoszę poprawki w razie wypadnięcia kanału( jest to banalnie proste). Jeszcze co do GTC ,jeśli nie trafi ci się jakiś felerny egzemplarz to wszystko działa jak powinno( sprowadziłem 5 sztuk i jak na razie każdemu działa już 7 m-cy)

Awatar użytkownika

leszek2011
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 799
Rejestracja: 01 wrz 2011, 8:21
Been thanked: 17 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: leszek2011 » 02 sty 2020, 16:40

Ja nie pisze ze to sa zle tunery tylko kupi je moze 500 osob i po roku nie ma wsparcia zostajesz sam z tunerem i bez aktualnych softow.Zostaje wyprodukowany nowy model a ten do utylizacji :mikołaj:


Thomson_T
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 58
Rejestracja: 27 gru 2019, 11:45
Has thanked: 2 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: Thomson_T » 02 sty 2020, 17:31

Narazie będzie służył tylko do oglądania. Trochę poczytałem o hmmm, dzieleniu sygnału na dwa tunery i w późniejszym czasie się tym zainteresuje. W takim razie na początek do zwykłego odbioru wybiorę chyba zgemma h9s a później dokupie coś lepszego do dzielenia sygnału. Czy to będzie dobry wybór?

Awatar użytkownika

leszek2011
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 799
Rejestracja: 01 wrz 2011, 8:21
Been thanked: 17 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: leszek2011 » 02 sty 2020, 17:41

Z tego co widac na forach Zgemmy popularne sa w polsce i anglii.Najnowszy model to h10 combi.Flagowy model to h7.

Awatar użytkownika

Topic Author
tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5307
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: tomek6680 » 02 sty 2020, 17:55

@ zbyck
Jak "lubisz" tunery z Androidem ,to może VIARK DRS 4K DVB-S2 IPTV
https://www.dmtrade.pl/p15085,viark-drs ... -wifi.html
Tanio nie jest ,za to jest SW od PT
=================================
KODI na E2 ,to nadal jest nie do końca co na Androidzie .
Pro publico bono


Thomson_T
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 58
Rejestracja: 27 gru 2019, 11:45
Has thanked: 2 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: Thomson_T » 02 sty 2020, 20:39

Kodi na androidzie to bieda w porównaniu do Coreelec na którym teraz mam boxa z iptv dlatego chciałem posłuchać opinii kogoś kto użytkuje kodi na Enigmie. W głównej mierze chodzi o wtyczki z filmami.

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 658
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: papuga » 02 sty 2020, 21:46

leszek2011 pisze: 02 sty 2020, 16:40Ja nie pisze ze to sa zle tunery tylko kupi je moze 500 osob i po roku nie ma wsparcia zostajesz sam z tunerem i bez aktualnych softow.Zostaje wyprodukowany nowy model a ten do utylizacji :mikołaj:

Nie wiem ilu rodaków zakupiło GTC ale jesteś w błędzie. Wbrew pozorom ja nie potrzebuję co chwilę nowe/aktualne softy. Ostatnią aktualizację systemu miałem jeśli dobrze pamiętam w lipcu zeszłego roku. Wniosła jakieś poprawki co do działania youtube i coś tam jeszcze , nawet nie wiem co to było. Ale po aktualizacji łatwiej wgrałem kodi.  GTC kupiłem z myślą że -wgrywam linijki, ma działać i koniec- . I tak jest. Nie potrzebuję co chwilę grzebać w oprogramowaniu, nie mam takiej potrzeby. Jeśli mi nie padnie dekoder to za rok na tym oprogramowaniu fabrycznym będę dalej oglądał, a inni w tym czasie dalej będą wgrywali nowe oprogramowania, i szukali rozwiązań bo coś nie działa.

Awatar użytkownika

Topic Author
tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5307
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: tomek6680 » 02 sty 2020, 22:29

@papuga
Różni ludzie ,mają różne oczekiwania wobec tunera czy też innego sprzętu . Ty wybrałeś taki tuner jaki odpowiada Tobie (cena\ możliwości) ,komuś innemu taki box może nie odpowiadać do końca z różnych względów . Na rynku jest obecnie spory wybór tunerów w różnej cenie i też możliwościach . Ten temat jest "dość szeroki" i jest w nim miejsce dla każdego tunera :toast:
Pro publico bono

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 658
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: papuga » 02 sty 2020, 23:01

tomek6680 pisze: 02 sty 2020, 22:29@papuga
Różni ludzie ,mają różne oczekiwania wobec tunera czy też innego sprzętu . Ty wybrałeś taki tuner jaki odpowiada Tobie (cena\ możliwości) ,komuś innemu taki box może nie odpowiadać do końca z różnych względów . Na rynku jest obecnie spory wybór tunerów w różnej cenie i też możliwościach . Ten temat jest "dość szeroki" i jest w nim miejsce dla każdego tunera :toast:

I właśnie o to chodzi. I to forum po to jest aby dyskutować. Odpisałem bo kolega poszukuje czegoś pod cccam prostego i nieskomplikowanego , dałem przykład z własnej ,,autopsji''. Kiedy byłem w jego położeniu też byłem bliski wybrać coś pomiędzy , Denys a Zgemma , ale wyszło jak wyszło i nie żałuję. A tak naprawdę to bałem się że nie dam sobie rady z wgrywaniem tego wszystkiego i dalej dla mnie jest to czarna magia. A obecnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedzi - oscam w TV z dvb-s-. :toast:


Thomson_T
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 58
Rejestracja: 27 gru 2019, 11:45
Has thanked: 2 times

Re: Jaki kupić tuner sat_pytania_propzycje

Post autor: Thomson_T » 02 sty 2020, 23:12

papuga pisze: 02 sty 2020, 21:46 Ale po aktualizacji łatwiej wgrałem kodi

Czyli kodi śmiga bez problemów? Fanfilm, Seren?
Właśnie na początek szukam czegoś prostego, linijki i ma odbierać. Powoli będę się zagłębiał w forum i wiedzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”