Ferguson FK 7900 UCI

ODPOWIEDZ

Topic Author
Dzinuch
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2009, 17:39
Lokalizacja: Pniewy

Ferguson FK 7900 UCI

Post autor: Dzinuch » 17 sty 2010, 13:24

Witam.
Od dwóch dni walczę z nowym FK 7900 uci. Wgrałem satelity Astra1,Hotbird i Eurobird(28,2),kanały z tych satelitów są. Problem- włączam tunka jest jakiś program z Eurobirda próbuję przełączyć kanał i nic , komunikat "unkown chanel", wchodzę w menu- edycja listy kanałów wybieram kanał i znowu "unkown chanel" (chcę zaznaczyć ulubione) podobnie jak bym chciał zmienić kolejność kanałów. W tunerze są wgrane wszystkie FTA z trzech satelitów , widzę je ale nie mogę dalej nic zrobić. Cytam instrukcję - postepuję zgodnie z nią i brak efektów. Soft w tunku 2.1.0 z październka. Czy ktoś pomoże rozwikłać ten problem? Pozdrowienia.


matzg
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2007, 16:53

Post autor: matzg » 17 sty 2010, 13:30

Witam, a co z instalacją antenową? Na jakiego masz ustawione satelitę?
I jak masz ustawione porty diseqC?
Ostatnio zmieniony 17 sty 2010, 13:33 przez matzg, łącznie zmieniany 1 raz.


Topic Author
Dzinuch
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2009, 17:39
Lokalizacja: Pniewy

Post autor: Dzinuch » 17 sty 2010, 21:13

Antenę (Maximum Multifokus 85) mam ustawioną na Hotbirda, a poszczególne kontwntery na Astrę1,Eurobird(28,2),Sirius,Thor,Amos1. Ustawienie jest moim zdaniem poprawne bo gdy podłączę tuner Globo 3000M (żadna rewelacja)to odbieram programy ze wszystkich satelitów. Diseqc przy korzystaniu z tunera ferguson korzystam z 3 satelitów Aatra jako 1,Hodbird jako 2, Eurobird jako 3. Mam wątpliwości jak ustwić opcję 22Khz (włączone czy wyłączone) chodzi o ustawienie anteny, Diseqc ustawiam na 1,0 a satelity jak wyżęj (jest to zgodne z podłączeniem konwerterów do diseqc). Przechodzę następnie na lewą stronę (spis satelitów) wciśnięte Ok , są zaznaczone i naciskam czerwony guzik. Następuje skanowanie kanały z poszczególnych satelitów i transporderów wchodzą moim zdaniem porawnie. Czyli mam taki stan, wgrane są poszczególne kanały (programy) z trzech satelitów i dalej juz nic nie chce chodzić. Postęouję zgodnie z instrukcją. Albo nie rozumiem idei postępowania z tym tunerem albo zaczynam podejrzewać źle funkcjonujący soft. Miam kilka tunerów Philips 6010 (przystosowałem go do TNK); Globo 3000M wymieniłem cały soft, Echostar dsb 606 i nigdzie nie miałem takich problemów. Jest to dość frustrujące. Nie jestem żadnym znawcą techniki ale żeby zwykły tunek robił mnie w konia ?
Pozdrawiam.


matzg
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2007, 16:53

Post autor: matzg » 18 sty 2010, 11:44

Dlaczego diseqC 1.0 skoro masz więcej niż 4 konwertery?
Jeżeli typ LNB masz ustawione na Universal to 22khz nie ma znaczenia czy będzie włączone czy wyłączone powinno być Auto.

ps.wysłałem ci wiadomość na PM

Awatar użytkownika

JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19702
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times

Post autor: JAKITAKI » 18 sty 2010, 12:37

matzg pisze:Dlaczego diseqC 1.0 skoro masz więcej niż 4 konwertery?
Jeżeli typ LNB masz ustawione na Universal to 22khz nie ma znaczenia czy będzie włączone czy wyłączone powinno być Auto.

ps.wysłałem ci wiadomość na PM

Jak rozumiem ,posiada 4xSat ,korzysta z ,, zezujących konwenterów ,, z przełącznikiem diseq ( nie obrotnica)

Czyli wszystkie ustawienia powinny być domyślne ,nie zaznaczasz diseqC 1.0 ,jedynie porty diseq przypisane do konkretnych satelit np:

port 1 = Hotbird
port2 =Astra
itd.

Może się mylę , ale jestem tylko człowiekiem :-D
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI


matzg
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2007, 16:53

Post autor: matzg » 18 sty 2010, 13:24

Dzinuch pisze:Antenę (Maximum Multifokus 85) mam ustawioną na Hotbirda, a poszczególne kontwntery na Astrę1,Eurobird(28,2),Sirius,Thor,Amos1. ...
Aby ustawić porty to trzeba włączyć obsługę diseqC .
Z tego co napisał kol.Dzinuch to naliczyłem 6 konwerterów.
Tak do końca to nie wiem gdzie jest problem ... z ustawieniem portów aby odbierał wszystkie sat. czy z edycją listy ulubione.


Topic Author
Dzinuch
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2009, 17:39
Lokalizacja: Pniewy

Post autor: Dzinuch » 18 sty 2010, 14:46

Tak mam 6 konwerterów i gdy odbieram Globo 3000M (oczywiście z 4 konwerterów) wszystko gra. Kupiłem fk 7900 bo chcę oglądać z 6 knwerterów on ma diseqC 1.1. Przy FK 7900 korzystam z 2 konwerterów (Astra i HB) , wgrywam satelity ,widzę ich kanały, mogę korzystać z menu opcji ustawienia użytkownika, ustawienia systemowe, ale za Chiny nie mogę przełączać kanałów i praktycznie mogę oglądać jeden. Nie mogę też ustawić opcji ulubione. Nie funkcjonuje w menu edycja listy kanałów tzn., że mogę ją wyświetlić zmienić zgodnie z instrukcją ale nic się nie zapisuje. W tym tkwi problem. Może mam uszkodzony soft w tym zakresie?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2010, 16:54 przez Dzinuch, łącznie zmieniany 2 razy.


matzg
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2007, 16:53

Post autor: matzg » 18 sty 2010, 15:11

Całkiem możliwe że masz uszkodzony soft... wgraj ponownie z strony producenta lub edukacyjny.
Podpiąłbym dekoder najpierw pod sam HB bez diseqC i zobaczył co się dzieje...
Pamiętaj że po wgraniu softu robisz przywrócenie ustawień fabrycznych.


Topic Author
Dzinuch
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2009, 17:39
Lokalizacja: Pniewy

Post autor: Dzinuch » 18 sty 2010, 18:35

Panowie, dzięki za pomoc, alarm odwołany. Wgrałem nowy soft tej samej wersji i stał się cud, wszystko w fk 9000 uci zaczęło sprawnie funkcjonować. Ja to mam szczęście - nowy tunek, umiejętności skromne i taki numer. Jeszcze raz dzięki. Pozdrowienia.
P.s. Dzięki dla matzg za szczególną ofertę pomocy. :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”