nc+ przechodzi na DVB-S2/MPEG-4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 157
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

nc+ przechodzi na DVB-S2/MPEG-4

Post autor: JAKITAKI » 05 lip 2015, 12:34

Platforma nc+ konsekwentnie zmierza do zakończenia procesu, jakim jest przejście na standard DVB-S2/MPEG-4. Tym samym kończy się okres równoległej transmisji sygnałów w standardzie DVB-S i DVB-S2, który umożliwił stopniową wymianę sprzętu odbiorczego przed ostatecznym wyłączeniem wycofywanego standardu od października 2015 roku.

Dzięki temu abonenci nc+, którzy do tej pory korzystali z przekazu DVB-S/SD, otrzymają dużo lepszą jakość obrazu odbieranych programów. Dodatkowo, dzięki wymianie dekoderów SD na HD, uzyskają też dostęp do bogatych kolekcji filmów na życzenie i VOD. Stary dekoder SD można wymienić bez ponoszenia dodatkowych kosztów – wystarczy zgłosić się do nc+.

Już od października tego roku wszystkie kanały dostępne dla abonentów nc+ będą nadawane wyłącznie w standardzie DVB-S2/MPEG-4, który zastąpi starszy system nadawania DVB-S/MPEG-2. Jest to jeden z ostatnich etapów, trwającego już od dłuższego czasu procesu przejścia platformy nc+ na nowy standard nadawania. DVB-S2/MPEG-4 to nowoczesny i bardzo efektywny standard kompresji, który umożliwia uzyskanie znacznie lepszej jakości obrazu. Standard DVB-S2/MPEG-4 stał się krokiem milowym w rozwoju telekomunikacji, internetu i telewizji w kierunku transmisji i przetwarzania multimediów.
Platforma nc+ jako technologiczny lider nadaje swoje kanały w najwyższej jakości HD, właśnie dlatego finalizujemy proces całkowitego przejścia na standard DVB-S2 i stopniowego wyłączania modulacji DVB-S, która była używana od 1998 roku, czyli od początku istnienia telewizji cyfrowej w Polsce. Ta zmiana pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie pojemności naszych transponderów i dalszą poprawę jakości przekazu

– mówi Jarosław Kordalewski, wiceprezes zarządu nc+ ds. technologicznych i IT.

W rezultacie będziemy mogli dostarczać kanały telewizyjne w jeszcze lepszej jakości, utrzymując najwyższe na polskim rynku standardy nadawania w jakości HD, a także zyskamy miejsce na kolejne kanały i usługi.

Jak informuje operator platformy nc+, obecnie już prawie 100% abonentów platformy nc+ korzysta z dekoderów HD, które są przystosowane do odbioru sygnału w standardzie DVB-S2/MPEG-4. Dla tych osób zmiana systemu przekazu będzie niezauważalna. Pozostała niewielka grupa, która nie dokonała jeszcze wymiany na dekoder HD, może zgłosić się do nc+ i dokonać jej bezpłatnie. Na abonentów czeka dedykowany zespół konsultantów pod numerem telefonu 22 334 60 02.

Dzięki zmianie dekodera na HD abonenci nc+, będą mieli zupełnie nowe możliwości m.in. nagrywania czy pauzowania programów (w przypadku wymiany na dekoder z dyskiem), dostęp do bogatych kolekcji VOD w serwisie nc+ go TV i innych atrakcyjnych usług, dostępnych po podłączeniu dekodera do internetu.

źródło:: satkurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

Awatar użytkownika

Bruno59
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 1477
Rejestracja: 10 wrz 2008, 21:13

Post autor: Bruno59 » 22 sie 2015, 19:31

nc:+: Plansza testowa o przejściu na DVB-S2/MPEG-4

Obrazek

Na jednym z transponderów platformy satelitarnej nc+ pojawiła się plansza testowa informująca o przejściu z DVB-S/MPEG-2 na DVB-S2/MPEG-4 w dniu 1 października br. Operator zaleca wymianę dekodera SD na bezpłatny dekoder HD w najbliższym punkcie sprzedaży nc+. Więcej na temat przejścia platformy nc+ na nowsze standardy można przeczytać

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: .
PID V: 169 (MPEG-2/SD)
PID A: - (brak)
PID PCR: 425
SID: 4810
PID PMT: 1010
Provider: nc+
Kodowanie: Nagra MA (S4)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Platforma Canal+”