Strona 1 z 1

Active Family - nowy kanał dla abonentów nc+

: 13 paź 2015, 18:14
autor: prosat
Wszystko wskazuje na to, że dostęp do kanału Active Family (Family Sport po rebrandingu) otrzymają abonenci platformy satelitarnej nc+. Do testowego przekazu tego kanału na satelicie Eutelsat Hot Bird 13D (13°E) dołączono systemy szyfrowania charakterystyczne dla platformy nc+. Na razie abonenci nc+ nie mają uprawień do oglądania tego kanału. Nie jest też znana data dołączenia.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13D (13,0°E)
tp. 158 (11,662 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Active Family Test
PID V: 633 (MPEG-4/SD)
PID A: 632 (pol)
PID PCR: 633
SID: 16994
PID PMT: 1894
Provider: Telespazio
Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (S4/N3 - nc+)

Warto dodać, że niedawno nadawca przedstawił logo Active Family (więcej tutaj). Testy tego kanału są prowadzone na 13°E od kilku dni.

Family Sport to kanał skierowany do odbiorców, dla których sport to nie tylko ligi, tabele, federacje czy wyczyn. Stacja swoją ofertę kieruje do widzów, którzy sport i rekreację traktują przede wszystkim jako rozrywkę, sposób na spędzenie wolnego czasu lub po prostu metodę na bycie razem z rodziną czy przyjaciółmi. Family Sport to rodzina programów dla aktywnej rodziny. Stacja jest dostępna w standardowej i wysokiej rozdzielczości (Family Sport HD). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. Nadawcą kanału jest spółka R.D.F. Broadcasting z Bielska-Białej. Stacja nadaje od marca 2013 roku (więcej tutaj) i obecnie jest dostępna w pakietach wybranych sieci kablowych i IPTV oraz w usłudze Videostar. Dodajmy, iż firma od dawna zapowiadała umieszczenie kanału w przekazie satelitarnym.

źródło: satkurier.pl