POLSAT KINO NOWYM KANAŁEM FILMOWYM POLSATU

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic Author
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19702
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times

POLSAT KINO NOWYM KANAŁEM FILMOWYM POLSATU

Post autor: JAKITAKI » 29 sie 2013, 22:33

POLSAT KINO NOWYM KANAŁEM FILMOWYM POLSATU

Obrazek

Polsat Kino - tak nazywa się kanał filmowy zgłoszony przez Telewizję Polsat do konkursu na nadawanie na pierwszymmultipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

- Polsat Kino ma łączyć niezależne, zaangażowane polskie kino z amerykańskimi filmami kasowymi - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat. - Jesteśmy przekonani, że to nasz projekt jest najlepszy, mamy bardzo duże doświadczenie w tym segmencie rynku - dodaje. Czy jednak jeśli Polsat Kino nie otrzyma miejsca na MUX-1, stacja ta może pojawić się jako płatny kanał satelitarny? - Jeszcze tego nie rozważaliśmy - mówi Stec. Nadawca ma już jedną satelitarną stację filmową - to nadawany od 2009 roku Polsat Film.

Konkurentami Polsatu w walce o miejsce na multipleksie są takie kanały jak Stopklatka TV (wspólny projekt Kino Polska TV i Agory), Kino 5 (należące do Mediasetu) oraz Telekino (wspólny projekt Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Kino Świat).

O tym, który z nadawców otrzyma miejsce na MUX-1, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecyduje najwcześniej 3 września br. Równocześnie wybrany ma zostać także nadawca kanału edukacyjno-poznawczego.

źródło:Wirtualnemedia.pl
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”