W LUTYM STARTUJE KANAŁ STOPKLATKA TV

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 13630
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

W LUTYM STARTUJE KANAŁ STOPKLATKA TV

Post autor: JAKITAKI » 24 lis 2013, 11:00

W LUTYM STARTUJE KANAŁ STOPKLATKA TV

Obrazek

Już w lutym 2014 roku w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) ma zadebiutować nowy kanał Stopklatka. To kanał, który wygrał w organizowanym przez KRRiT konkursie na stację filmową na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej.

- W sieciach satelitarnych i kablowych będziemy dostępni prawdopodobnie od końca lutego. Jeśli chodzi o emisję drogą naziemną, czekamy na decyzję TVP w sprawie ewentualnego wcześniejszego zwolnienia miejsca na multipleksie pierwszym. Zgodnie z ustawą powinno się to wydarzyć najpóźniej 28 kwietnia 2014 roku - mówi Wawrzyniec Brach, dyrektor programowy Stopklatka TV.

- Chcemy zaprezentować widzom pełne spektrum możliwości: od głośnych hitów z box office’u do filmów bardziej kameralnych; od produkcji najnowszych przez filmową klasykę czy tytuły dziś już kultowe aż po kino niszowe. Sytuacja na polskim rynku wygląda obecnie tak, że mimo dużej liczby kanałów naziemnych raczej trudno jest o dwudziestej obejrzeć w telewizji dobry film. Ramówki największych stacji wypełniają różnego typu programy rozrywkowe, w których poszukiwany jest kucharz, modelka czy inny „talent”. My chcemy dać widzowi alternatywę w postaci dobrego filmu - opowiada Brach.

Poza filmami na antenie kanału pojawią się też magazyny. - Do emisji programów edukacyjnych i publicystycznych zobowiązują nas warunki koncesji, na pewno jednak nie chcemy przez nie wyłącznie spełnić wymagań KRRiT. Za pośrednictwem własnych programów zaproponujemy widzom intensywne przeżywanie kina: poprzez spotkania z twórcami, starannie wybrane filmowe aktualności i pasjonujące wycieczki w głąb historii kina - informuje szef programowy Stopklatki TV.

Stacja planuje też wykorzystywać rozwiązania telewizji hybrydowej - Chcemy zbudować interaktywną platformę, która będzie dostosowana do zachowań współczesnego odbiorcy, często w trakcie oglądania telewizji korzystającego też np. z tabletu czy laptopa - mówi Brach. Nadawca liczy, że w początkowej fazie projektu Stopklatka TV będzie mieć udział w rynku wynoszący 1-2 proc. Brach deklaruje, że na kolejnych etapach chce dojść do 3-4 proc. udziału.

źródło:wirtualnemedia.pl
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”