Strona 1 z 1

MUX 3 W OPARCIU O ROZWIĄZANIA VECTOR

: 03 sie 2014, 13:54
autor: JAKITAKI
TVP ROZWIJA MUX 3 W OPARCIU O ROZWIĄZANIA VECTOR

Obrazek

Firma VECTOR wygrała przetarg i dostarczyła do TVP nową stację czołową do kompresji i multipleksacji programów telewizyjnych. Rozwiązanie to umożliwia nadawanie przez operatora dwóch programów HD (TVP1 HD, TVP2 HD) i sześciu SD (TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TV Polonia, TVP Rozrywka i TVP Regionalne) w MUX-3 DVB-T.

Stacja została wyposażona także w system zarządzania i urządzenia rezerwowe, zwiększające bezpieczeństwo emisji. Dzięki nowej platformie zwiększono liczbę tzw. slotów w MUX-3 z 8 do 10 przy zachowaniu dobrej subiektywnej jakości obrazu.

Uruchomiony przez VECTOR system zapewnił utrzymanie TVP wszystkich dotychczasowo nadawanych programów w DVB-T, pomimo konieczności opuszczenia przez nadawcę publicznego trzech z czterech slotów w MUX-1.

Wdrożenie firmy VECTOR zostało zrealizowane w oparciu o nowoczesną platformę AVP4000 z unikatowym procesorem światowego dostawcy rozwiązań komunikacyjnych – firmy Ericsson. Jest to najnowszej generacji system kompresji i multipleksacji cyfrowych sygnałów telewizyjnych.

źródło:Vector

: 03 sie 2014, 17:55
autor: Fotodetektor
Sprzęt mają już u siebie od lutego ;)
Teraz o tylko oficjalne dopięcie :lol: