Wisła bez TVP, a Rzeszów z TVP w MPEG-4

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 20898
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Wisła bez TVP, a Rzeszów z TVP w MPEG-4

Post autor: JAKITAKI » 03 sty 2011, 17:43

Wisła bez TVP, a Rzeszów z TVP w MPEG-4

31 grudnia 2010 r. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), Anna Streżyńska, wydała na rzecz spółki TP Emitel kolejne pozwolenie radiowe na kontynuację eksperymentalnej emisji programów TVP, tym razem w systemie DVB-T/MPEG-4, z RTCN Rzeszów/Sucha Góra na k. 42 (mux 1). Pozwolenie zostało wydane na okres od 1 stycznia 2011 r. do 30 czerwca 2011 r.

Na razie RTCN Rzeszów/Sucha Góra nie nadaje programów TVP. Start w MPEG-4 nastąpi prawdopodobnie na przestrzeni najbliższych dni. Warto dodać, że z przekazu TVP w MPEG-2 z Suchej Góry, a zwłaszcza TVP INFO korzystały niektóre sieci kablowe będące w zasięgu. Problem ma także nadajnik analogowy TSR Strzyżów/Działy - na k. 31. nadawano tam TVP INFO pobierane z Suchej Góry.

Przypomnijmy, że w związku z uruchomieniem regularnego nadawania programów TV w sposób cyfrowy w ramach mux 2 z k. 38. (RTON Wisła/Skrzyczne) wyłączeniu uległa dotychczasowa emisja testowa programów TVP (TVP1, TVP2 i TVP INFO) z tego nadajnika. Mogłoby do tego nie dojść dzięki wykorzystaniu k. 62. przewidzianego na potrzeby emisji sygnału mux 1 na tzw. okres przejściowy wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak długo użytkownicy RTON Wisła/Skrzyczne będą musieli czekać na kanały TVP w DVB-T? Na razie nie przedstawiono jeszcze pełnego harmonogramu uruchamiania mux 3, a w obecnej formie nie uwzględniono tej stacji nadawczej.

źródło :: satkurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”