Miasteczko Cyfrowe TVP ruszyło w Polskę

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
.:Bodzio:.
..::Friend::..
..::Friend::..
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 19:21

Miasteczko Cyfrowe TVP ruszyło w Polskę

Post autor: .:Bodzio:. » 12 paź 2012, 10:34

Obrazek

Pierwsze w Polsce telewizyjne Miasteczko Cyfrowe wystartowało. Punktualnie w południe w Sulęcinie (woj. lubuskie) rozpoczęły się wykłady, konkursy i wielka kampania informacyjna dotycząca możliwości odbioru programów cyfrowej telewizji naziemnej. Miasteczko odwiedzi jeszcze 24 inne miejscowości – wszystko dla lepszego poinformowania widzów o nieuchronnym procesie cyfryzacji.

– Przejście z telewizji analogowej w świat cyfrowy jest nieuchronne, nieodwracalne i ważne żebyśmy razem ze swoimi widzami, ze wszystkimi mieszkańcami przeszli w ten świat. Dlatego tu jesteśmy, żeby powiedzieć - zróbmy to razem, nie zostawmy nikogo – mówił wiceprezes TVP Marian Zalewski. – To jest takie przejście ze zwykłej drogi na autostradę – dodał.

Na pytania mieszkańców odpowiadają eksperci – pracownicy telewizji, lubuskich uczelni i Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Dzięki cyfrowemu sygnałowi poprawi się przede wszystkim jakość dźwięku i obrazu oraz format obrazu – z tradycyjnego 4x3, na panoramiczny 16x9. Telewizja Polska planuje także uruchomienie usług dodatkowych, m.in. dźwięk wielokanałowy, który umożliwi nadawanie kilku wersji językowych, bądź wersję z lektorem i bez. W planach jest też wprowadzenie różnorodnych rozwiązań dla osób z dysfunkcjami słuchu i wzroku.

źródło: satkurier.pl
Ostatnio zmieniony 12 paź 2012, 10:34 przez .:Bodzio:., łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”