Inotel wprowadza nowy standard IPv6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 20898
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Inotel wprowadza nowy standard IPv6

Post autor: JAKITAKI » 29 kwie 2011, 11:00

Inotel wprowadza nowy standard IPv6
Obrazek

Wielkopolski Inotel uruchomił drugi publiczny w Polsce PoP SixXS. To odpowiedź na zagrożenie wynikające z kończącej się puli adresów IPv4, a jednocześnie początek nowej ery internetowych adresów. Na polskim rynku usług IT funkcjonują trzy PoPy SixXS – z czego tylko dwa mają charakter publiczny. Na całym świecie jest ich zaledwie 46, choć w większości stanowią kanały publiczne. Nowe tunele dają użytkownikom możliwość korzystania z adresacji IPv6 już dziś, nawet jeśli ich obecni ISP oferują wyłącznie standard IPv4. W tym celu wystarczy założyć bezpłatne konto na www.sixxs.net.

Korzystanie z tunelu to możliwość dostępu do zasobów sieciowych za pośrednictwem protokołu IPv6 i początek nowej ery w polskiej sferze IT. - Obecnie pracujemy nad wdrożeniem nowego standardu w kolejnych obszarach działalności - część naszych serwerów DNS już działa wykorzystując zarówno IPv4, jak i IPv6. Od dawna staramy się też utrzymywać natywną łączność IPv6 ze wszystkimi operatorami, z którymi mamy styk – mówi Paweł Różański, główny specjalista ds. utrzymania sieci w Inotel.

Inotel to pierwszy operator w Wielkopolsce, który uruchomił publiczny PoP SixXS. Powstały tunel IPv6 to usługa niekomercyjna i realizowana na zasadzie best effort.

Źródło: Komunikat prasowy - Inotel
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „INOTEL”