TVP Wilno wystartuje 17 września

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 157
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

TVP Wilno wystartuje 17 września

Post autor: JAKITAKI » 09 wrz 2019, 19:19

4 września 2019 roku, podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, odbyła się konferencja prasowa Telewizji Polskiej, dotycząca inauguracji TVP Wilno. Członek zarządu TVP, Marzena Paczuska, poinformowała, że TVP Wilno widzowie będą mogli oglądać od 17 września 2019 roku.


Obrazek

W konferencji udział wzięli także: Stanisław Karczewski - Marszałek Senatu RP, Szymon Szynkowski vel Sęk - Sekretarz stanu ds. Polonii, polityki europejskiej oraz dyplomacji publicznej i Paweł Lewandowski - Podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W pierwszym okresie emisji program TVP Wilno będzie składał się z ramówki TVP Polonia oraz z emitowanego w czasie najwyższej oglądalności od godziny 17:30 do 20:00 czasu polskiego (18:30 – 21:00 czasu litewskiego) specjalnie przygotowanego bloku programów dla mieszkańców Litwy.
ObrazekStanisław Karczewski@StKarczewskiPolskie telewizyjne okno na świat już 17 września zostanie otwarte w #Wilno. TVP Wilno to świetny sposób na to by Litwinom przybliżyć Polskę a Polakom Litwę. Życzę powodzenia!
ObrazekObrazek5911:47 AM - Sep 4, 2019 · Krynica-Zdrój, PolandTwitter Ads info and privacy

25 people are talking about thisWidzowie zobaczą kultowe polskie produkcje, w tym m.in.: „Czas honoru”, „Ranczo”, „Rodzinka.pl” i „Ojciec Mateusz”. W soboty będą emitowane seriale o tematyce historycznej, m. in.: „Nad Niemnem” i „Ogniem i mieczem”. W dni powszednie w ramówce na uwagę zasługują interesujące cykle programów i reportaży: „Polacy na Kresach”, „Polacy na świecie” oraz „Polacy zmieniający świat”, a także reportaże o Polakach, których miejscem zamieszkania, bądź pochodzenia jest Litwa. Zaprezentowany również zostanie cykl filmów dokumentalnych „Wybitni Polacy”. W pierwszych tygodniach emisji widzowie TVP Wilno będą mogli zobaczyć film o królowej polskiego sportu Irenie Szewińskiej, a także o laureatach literackiej Nagrody Nobla: Czesławie Miłoszu i Wisławie Szymborskiej. Wśród pozostałych propozycji programowych znajdą się: cotygodniowy program informacyjno-publicystyczny „Wilnoteka”, cykl historyczny „Notacje”, w którym przedstawiani będą wybitni Polacy na Wileńszczyźnie, a także programy dla dzieci: „Mój zwierzyniec”, „Nela, mała reporterka” i program do nauki języka polskiego „Baw się słowami”. Polacy na Wileńszczyźnie będą mogli zobaczyć także najlepsze programy rozrywkowe wyprodukowane w ostatnim czasie przez TVP: „Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki” oraz najnowsze odcinki „Szansy na sukces”.
 ObrazekPodczas konferencji: Stanisław Karczewski - Marszałek Senatu, Szymon Szynkowski vel Sęk - sekretarz stanu w MSZ, Marzena Paczuska - członek zarządu TVP i Edyta Maksymowicz - kierownik redakcji zamiejscowej w Wilnie
W ramach przygotowań do wdrożenia TVP Wilno, Telewizja Polska przeprowadziła na Litwie szkolenia dla pracowników i współpracowników nowego programu, wybrała zespół dziennikarzy, techników i osób zarządzających, a także zakupiła nowy sprzęt telewizyjny. Główne pomieszczenia redakcyjne i techniczne redakcji będą znajdowały się w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

Kierownikiem redakcji zamiejscowej w Wilnie została Edyta Maksymowicz – wieloletnia korespondentka TVP mieszkająca w Wilnie. Pracę redakcji koordynował będzie Mirosłav Ciunovic – zastępca dyrektora TVP Polonia ds. TVP Wilno.

źródło:satkurier

Cxzytaj wiecej:https://satkurier.pl/news/183561/tvp-wi ... esnia.html
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości ze świata TV-SAT”