nCAM HD w sprzedaży od 9 listopada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19172
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times
Poland

nCAM HD w sprzedaży od 9 listopada

Post autor: JAKITAKI » 01 lis 2010, 14:31

[center]nCAM HD w sprzedaży od 9 listopada

Obrazek [/center]

Już wiadomo, kiedy pojawią się moduły dostępu warunkowego nCAM HD do oferty Telewizji na Kartę HD. Urządzenia zadebiutują w sprzedaży 9 listopada. Będą to pierwsze na polskim rynku moduły oferowane w standardzie CI Plus, ale posiadacze tunerów CI nie muszą się obawiać. Ze wstępnych testów wynika, że moduł współpracuje bezproblemowo z większością odbiorników dostępnych obecnie na rynku.


Redakcja magazynu SAT Kurier otrzymała w ostatnim tygodniu października próbny egzemplarz modułu nCAM HD na potrzeby testów i badania kompatybilności z różnymi odbiornikami. Choć oprogramowanie nCAM HD jest jeszcze w wersji inżynierskiej, to większość tunerów bez problemu go inicjowała i pozwalała na dekodowanie kanałów płatnych. Nie było potrzebne żadne parowanie CAM z odbiornikiem, aby zwykły tuner z CI podjął współpracę z nCAM HD w standardzie CI Plus. W kwestii nagrywania i funkcji timeshift (co wg informacji krążących po sieci miałoby być niemożliwe) redakcja postara się przeprowadzić testy, gdy tylko otrzyma ostateczną wersję nCAM HD. Nie powinno być z tym żadnych problemów, o ile odbiornik PVR Ready na to pozwoli.

Podczas testów moduł raz pobrał aktualizację OTA z satelity, co przebiegło bez problemów

[center]Obrazek [/center]

Zalecamy podchodzić ostrożnie do informacji na temat nCAM HD pojawiających się w sieci, zwłaszcza na niektórych stronach z nielegalnym oprogramowaniem, ponieważ publikowanych jest wiele komentarzy opartych na domysłach, które są prezentowane jako pewnik i wprowadzają duże zamieszanie wśród potencjalnych zainteresowanych. Większość tych "domysłów to stek bzdur, które aż trudno czytać. Dlatego też reagujemy. A ponieważ na rynku nie ma modułów Cyfrowego Polsatu CAM199, nie ma też modułów AstonCrypt v2.23, a do tego wiele tunerów HD znanej firmy ma poważne problemy z dekodowaniem kanałów CYFRY+, to pojawienie się nCAM HD może być strzałem w przysłowiową 10-tkę. Rynek pokaże jak to będzie.

Jeszcze przed premierą tj. 3 listopada 2010 spodziewamy się otrzymać moduł nCAM HD w ostatecznej, "produkcyjnej" wersji, na którym będą możliwe bardziej szczegółowe testy. Dla osób zainteresowanych do wydania 11/2010 magazynu SAT Kurier (w kioskach pojawi się przed 9 listopada) trafił opis modułu w wersji próbnej wraz z wynikami współpracy nCAM HD z odbiornikami będącymi obecnie w sprzedaży.

Przez pierwszy miesiąc wyłączność na dystrybucję hurtową do poszczególnych sprzedawców będzie mieć firma TechniSat Polska i będzie ona oferować nCAM HD tylko w zestawach z własnymi odbiornikami (m.in. TechniStar S1 ze wsparciem CI Plus). Od decyzji sprzedawców detalicznych będzie zależało, czy rozbiją zestawy osobno na nCAM HD i odbiornik, ale najprawdopodobniej będą musieli kupić komplet. Dodatkowo ponieważ sprzedaż startuje 9 listopada, to nie ma szans na nCAM HD wcześniej, wbrew temu, co pojawia się m.in. na portalach aukcyjnych. Trzeba uważać na oszustów, ponieważ czasami sprzedawcami nCAM-ów na aukcjach są dystrybutorzy ...CYFRY+, co takiemu dystrybutorowi grozić może natychmiastowe usunięcie z sieci dystrybucji tej platformy.

Aktualnie CAM-y są konfekcjonowane, czyli programowane, parowane z kartami i pakowane w pudełka, które już pokazywaliśmy (powyżej). Dodać należy, że nawet po 9 listopada może być trudność z zakupem nCAM HD, ponieważ zapewne będzie potrzebne kilka dni zanim dystrybutorzy zaopatrzą się w zapasy CAM-ów (logistyka). W grudniu nCAM HD będą dostępne w szerszej dystrybucji, także jako osobny produkt, już bez odbiorników od TechniSata. Nie wyklucza się, że firma Hollex Sat Systems, jako opiekun techniczny francuskiej firmy Neotion będzie w ograniczonej liczbie sprzedawać nCAM HD z innymi odbiornikami, np. Topfield czy Humax, bo te firmy najlepiej spisywały się podczas testów w redakcji SAT Kuriera.

Nie zauważono też większych problemów z równoległym wykorzystaniem innych modułów, które zwykle stawiały opory na kanałach z simulcrypt. Moduł nCAM HD może pracować z modułem Cyfrowego Polsatu czy modułem AstonCrypt v2.23 w tunerze 2xCI. Największe opory stawiały tunery z oprogramowaniem UCAS lub niektóre tunery na Linuksie z nielegalnym oprogramowaniem. Okazuje się, że zastosowanie odpowiedniego oprogramowania zmienia sytuację, a problem z nCAM-em znika.

Sugerowana cena detaliczna nCAM HD zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma wynieść 249 zł. Oprócz CAM sparowanego z kartą w tej cenie klient otrzymuje dostęp do 3 miesięcznej oferty pakietów Domowy HD i Domowy HD Premium (równowartość: 119,40 zł) z 12 kanałami HD (a kilka nowych kanałów HD w drodze!).

źródło : satkurier
Ostatnio zmieniony 01 lis 2010, 14:32 przez JAKITAKI, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Smart HD - TNK”