nCAM HD jako Updater - rozwiązanie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19171
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times
Poland

nCAM HD jako Updater - rozwiązanie

Post autor: JAKITAKI » 26 lis 2010, 14:35

nCAM HD jako Updater - rozwiązanie

Wśród nabywców pierwszych modułów nCAM HD dla Telewizji na Kartę HD zdarzyły się pojedyncze przypadki, gdy moduł przestał pracować i zgłaszał się jako Updater, zamiast prawidłowego Conax ITI CIPLUS CAM. Tego typu problem nie jest trudny do rozwiązania. Jest powodowany przez odbiorniki o niewystarczającej kompatybilności i wymaga przeprowadzenia procedury ponownej aktualizacji nCAM HD.

Jeśli po wejściu w informacje o modułach dostępu warunkowego zainstalowanych w odbiornikach zamiast standardowego Conax ITI CIPLUS CAM zobaczymy Updater należy przełączyć odbiornik na kanał TVN HD (11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) i czekać na pobranie oprogramowania CAM, co trwa ok. 10-15 minut. Gdy proces się zakończy CAM automatycznie zostanie zresetowany, pojawi się pod prawidłową nazwą i zacznie dekodować TVN HD.

W wydaniu 12/2010 magazynu SAT Kurier, który pojawi się w kioskach na początku grudnia opublikowana zostanie szczegółowa lista kompatybilności nCAM HD ze wszystkimi popularnymi odbiornikami na rynku, z uwzględnieniem wersji badanego oprogramowania. Dodatkowo szczegóły na temat aktywacji i aktualizacji CAM.

źródło : satkurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Smart HD - TNK”