Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

ODPOWIEDZ

Topic Author
Janek978
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 87
Rejestracja: 25 mar 2021, 23:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

Post autor: Janek978 » 06 kwie 2021, 20:07

Witam,
Pozdrawiam w pierwszym poście wszystkich forumowiczów i...
proszę o nakierowanie, wskazanie drogi, jakieś światełko w tunelu dla laika, niemłodego lecz mimo wszystko wciąż chętnego do nauki ;-)

Obecny układ sprzętowy:
- karta Cameleon w... splitterze(!)
- telewizor 1, Panasonic z wbudowanym tunerem sat, modułem Aston
- telewizor 2 z tunerem Ariva 103mini (oryginalny soft)
Efekt wiadomy: ciemność chyba już znakomitej większości kanałów. Wciąż postępująca, pewnie do skutku.

Robię rozeznanie o alternatywnych rozwiązaniach już ładnych kilka dni, w głowie już trochę mętlik. Proszę zatem o potwierdzenie (lub nie), uporządkowanie poniższej koncepcji, odpowiedź na kilka pytań. Wiem, że dla wielu z Was to banały, ale w końcu każdy kiedyś zaczynał. Proszę również o wybaczenie ewentualnych błędów w terminologii itp. tudzież ich korektę. Tudzież o wskazanie właściwych topiców. Wiem, każde forum ma opcję szukaj, ale czasem trzeba wiedzieć czego szukać...

1. Do telewizora 1 jestem gotów dokupić zewnętrzny dekoder, bo  chcąc nadal korzystać z Cameleona chyba nie ma innej opcji. Co prawda obsługa przez tuner wbudowany była bardzo wygodna, a tv posiada nagrywanie na HDD, timeshift a nawet streamowanie do sieci - no cóż było ale się skończyło. 
Dekoder o ile mi wiadomo powinien być oparty na Linuxie E2. Tu pytanie, zanim wybiorę konkretny model (powiedzmy 400-500zł) : czy co do zasady może być każdy z E2? Czy na coś szczególnie zwracać uwagę?

2. Ariva 103mini - czy po wgraniu i konfiguracji  odpowiedniego "spatchowanego" softu będę mógł korzystać korzystać z tego tunera jako klienta w sharingu, tzn. serwerem będzie nowy dekoder przy tv 1?

Oba dekodery mogę bez problemu spiąć ze sobą przez LAN. Właściwie już są podłączone do sieci, tzn. w tej chwili Ariva i telewizor nr 1. Bez problemu mogę wpiąć kolejne urządzenie.
Dodam, że z grubsza zapoznałem się z tutorialami znalezionymi w tym topicu: viewtopic.php?f=31&t=26930
Myślę, że w praktyce, gdy już będę miał "fizyczny" dekoder dam sobie radę. No może z małą pomocą forum ;-) 

Jeszcze raz pozdrawiam.
J.

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

Post autor: tomek6680 » 06 kwie 2021, 20:31

Tuner z linuxem i E2 ,do tego właściwy oscam i cameleon znowu zaświeci . Nikt nie wie na jak długo . Box z E2 może być w sieci lokalnej ,serwerem ala Arivy z softem patch . Co do tunra to pewnie wybierzesz Zgemme H9 combo\Twin .
Pro publico bono


Topic Author
Janek978
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 87
Rejestracja: 25 mar 2021, 23:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

Post autor: Janek978 » 08 kwie 2021, 19:24

Dzięki bardzo za odpowiedź. Właśnie się przyglądam Zgemmom... ale od pytań o tuner widzę jest inny wątek.
Rozumiem też, że w Arivie mogę już powoli wgrywać spatchowany soft z http://satedu.cba.pl/index.php?&directi ... %20103mini

I jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości. Nie ma już żadnej szansy odbioru w moim telewizorze przez wbudowany tuner Sat? Do tego modelu (Panasonic) nie ma żadnego alternatywnego firmware (a przynajmniej nie słyszałem), jak to (jak doczytałem) ma miejsce dla wybranych modeli Samsunga. Chodzi oczywiście o odbiór kanałow kodowanych z wykorzystaniem posiadanego Cameleona. Moduł CI Aston 2.26, splitter = elektrośmieci?

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

Post autor: tomek6680 » 08 kwie 2021, 22:10

Jaki Ty masz dokładnie moduł CAM ,może masz jakiś link ,foto . Ten moduł działa ,w sumie może działać z kartą Cameleon
https://hollex.pl/modul-unicam-prime-p-4610.html
Pro publico bono


Topic Author
Janek978
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 87
Rejestracja: 25 mar 2021, 23:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

Post autor: Janek978 » 09 kwie 2021, 1:32

Hm, ten moduł który podałeś rozwiązałby problem postępującej ciemności na kanałach? Tzn. wkładam do niego Camela, moduł do tv i znów zaświecą?
Mój obecny moduł w telewizorze jak napisałem: Aston Crypt 2.26. O taki:
https://cardsplitter.pl/modul-ci-aston- ... p-201.html
https://www.technosat.pl/index.php?p21, ... crypt-2-26
jak widać zniknął już praktycznie z oferty...

Kolejna sprawa, że chciałbym jednak podzielić Camela do tego dekodera Ariva 103mini przy drugim telewizorze... Więc obecnie chyba nie ma innej opcji niż kupienie dekodera z E2 i podłączenie go do telewizora nr 1(i rezygnacja z wewnętrznego tunera Sat) oraz uruchomienie na tymże deku serwera dla podziału karty? Czy może się mylę?

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

Post autor: tomek6680 » 09 kwie 2021, 18:14

To czeka Ciebie zakup tunera z E2.
Pro publico bono


Topic Author
Janek978
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 87
Rejestracja: 25 mar 2021, 23:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Cameleon, splitter umarł - prośba o drogowskaz

Post autor: Janek978 » 12 kwie 2021, 21:19

tomek6680 pisze: 09 kwie 2021, 18:14To czeka Ciebie zakup tunera z E2.
Nie dałem mu zbyt długo czekać  😉 Tuner kupiony, zgrubsza skonfigurowany, Cameleon znów zaświecił. Ariva również zaświeciła - na spatchowanym software (klient cccam). 
Zgemma H9 Twin. Nauka wciąż trwa.
Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”