Pierwszy kontakt z IPTV

ODPOWIEDZ

Topic Author
basf
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 11
Rejestracja: 30 paź 2016, 16:27
Has thanked: 2 times

Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: basf » 11 kwie 2021, 10:31

Hej!
Do tej pory korzystałem z cccam, jednak ograniczony trochę możliwościami odbioru z anteny, zainteresowałem sie IPTV.

Mam dostawce, przetestowałem parę programów do odbioru na androida w tv Sony.

Pytania:
1) czy jest możliwość zrobienia jakiejś swojej własnej listy kanałów, jak np listy na Arive? pomijając dodawanie do ulubionych.
listy które mam to te dostępne np w TiviMate.
I chodzi mi o odbiór w tv, nie na kompie.

2) są w ogóle dostępne jakieś odbiorniki do cccam i jednocześnie IPTV, bo mam jeden tv bez androida.

3) na forum tutaj przeglądając tematy odnośnie IPTV napotkałm, ze ktoś wspominal o dostawcach cccam z chin. skąd dokładnie ? ali ? jakiś linki mógłbym prosić ?

 

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 660
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: papuga » 11 kwie 2021, 10:41

Do IPTV będziesz potrzebował szybszego i stabilnego łącza internetowego. Jak na początek, to przetestuj sobie jak to ci będzie na TV działać. Aplikacje do odbioru znajdziesz w sklepie Play , a jakieś testy tu na forum. Co do Aliexpress, to czasami jest OK a czasami tragedia.


Topic Author
basf
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 11
Rejestracja: 30 paź 2016, 16:27
Has thanked: 2 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: basf » 11 kwie 2021, 10:47

tak wiem.
wszystko mam przetestowane- łącze,aplikacje tv.

mam wrażenie, zę nie przeczytałeś dokładnie mojego posta ;)

jak pisałem wszystko działa i smiga, ale chciałem ulepszyć, bo przyzwyczajony do list JAKITAKI to człowiek ma inne standardy :) a przerzucanie tamtych list to koszmar.

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 660
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: papuga » 11 kwie 2021, 11:08

Nigdy nie ustawiałem listy kanałów, możesz spróbować ustawić w notatniku listę m3u  i wrzucić do playera. Wiem że na SSIptv można ustawić sobie kanały u nich na stronie i wgrać do aplikacji

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: tomek6680 » 11 kwie 2021, 11:16

Edytowanie list IPTV na bukiety \ ulubione ,jest dość czasochłonne i trzeba to robić "ręcznie" np. w notepad++ lub programikach . Na tunerze z linuxem i E2 działać może jednocześnie w listach ,cccam i kanały z IPTV .
Pro publico bono


Topic Author
basf
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 11
Rejestracja: 30 paź 2016, 16:27
Has thanked: 2 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: basf » 11 kwie 2021, 19:29

tomek6680 pisze: 11 kwie 2021, 11:16Edytowanie list IPTV na bukiety \ ulubione ,jest dość czasochłonne i trzeba to robić "ręcznie" np. w notepad++ lub programikach . Na tunerze z linuxem i E2 działać może jednocześnie w listach ,cccam i kanały z IPTV .

Ok, to już wiem coś więcej. A te programiki to np jakie ?

I przede wszystkim: jaki plik musze edytować ? bo rozumiem, ze to jest jakiś plik wgrany w programie. Jak po znaleźć i zgrać z telewizora? Zielony jestem troche w temacie androida, ale pewnie jakiś eksplorator plikow trzeba by wgrać na tv i tam skopiować...
 

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: tomek6680 » 11 kwie 2021, 19:43

Zazwyczaj pliki IPTV mają rozszerzenia *.m3u lub *.m3u8 . Na Forum lub w necie można znaleźć takie pliki \ listy IPTV. Jak chcesz teraz po testować ich działanie (albo nie działanie ),zainstaluj na kompie program VLC media player https://www.google.com/search?q=VLC+med ... 8YQ4dUDCAY
Sprawdż jak to działa
https://www.google.com/search?q=VLC+med ... CAw&uact=5

Tu masz listę do testów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pro publico bono


Topic Author
basf
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 11
Rejestracja: 30 paź 2016, 16:27
Has thanked: 2 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: basf » 11 kwie 2021, 19:56

ok czyli ja nie rozumiem po prsotu działania IPTV.

Wykupiłem u goscia dostep. Dostałem link (plik?) .m3u ktory wpisałem w program sciagniety ze sklepu na androidzie na tv. (a wlaściwie program dostarczony przez gościa u którego wykupiłem dostęp)
Myślalem ze to co wpisalem to jest tylko jakies zrodło (login i hasło) do przesyłania tv.

ale to ten link co on mi podał (.m3u) powinienem ściągnąc na kompa, wyedytowac w programie by zmienić listę kanałów, a poźniej wgrać na telewizor ?

Awatar użytkownika

zbyck
..::Uploader::..
..::Uploader::..
Posty: 55
Rejestracja: 01 mar 2012, 13:29
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: zbyck » 11 kwie 2021, 20:10

skopiuj z tego linku co dostałeś plik.m3u na pendriwa,wsadż w telewizor i zależe jaki masz na nim odtwarzacz mediów (vlc,iptv pro) otwórz go nim-wskazując gdzie jest lista kanałów...
 
:welcome: :satedu:

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 660
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: papuga » 11 kwie 2021, 20:44

basf pisze: 11 kwie 2021, 19:56ok czyli ja nie rozumiem po prsotu działania IPTV.

Wykupiłem u goscia dostep. Dostałem link (plik?) .m3u ktory wpisałem w program sciagniety ze sklepu na androidzie na tv. (a wlaściwie program dostarczony przez gościa u którego wykupiłem dostęp)
Myślalem ze to co wpisalem to jest tylko jakies zrodło (login i hasło) do przesyłania tv.

ale to ten link co on mi podał (.m3u) powinienem ściągnąc na kompa, wyedytowac w programie by zmienić listę kanałów, a poźniej wgrać na telewizor ?
Dokładnie tak , link który dostałeś wklej do przeglądarki i ściągnie ci listę kanałów, otwieramy w notatniku i pousuwaj wszystko zbędne, bo do nie każdego playera można załadować taką wielką ilość kanałów. Jak otworzysz w notatniku to pierwsza linia zawsze zostaje kanał/linia zaczyna się od EXTINF a kończy na .m3u. Później zapisujesz plik , wrzucasz na pena np. do TV w playerze wskazujesz ten plik z którego ma wczytać i już
 

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: tomek6680 » 11 kwie 2021, 20:47

@ basf
Pewnie dostałeś coś takiego ,lub podobnego

Kod: Zaznacz cały

M3U = http://qhdtv.siptv-list.com/siptv.m3u?code=990125368673856

Kod: Zaznacz cały

http://rv.therevenge.co:80/get.php?username=NE1HIfoDPD&password=ZdsfU18feX&type=m3u
Pro publico bono

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 660
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: papuga » 11 kwie 2021, 20:55

A, i najważniejsze:  najlepiej zrób sobie kopię tego co pobierzesz z linku , i na tej kopii usuwaj , a to dlatego że czasami mają pomieszane kanały i czasami możesz mieć niby HBO-PL ale będą gadać po np. Węgiersku ,a w Węgierskiej będzie nasze HBO. To wtedy podmienisz sobie z oryginalnego pliku.

Awatar użytkownika

zbyck
..::Uploader::..
..::Uploader::..
Posty: 55
Rejestracja: 01 mar 2012, 13:29
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: zbyck » 11 kwie 2021, 22:18

papuga  myślisz że sobie poradzi-trochę za dużo jak na początkującego.
Ja proponuje jak już sciągłeś tą listę m3u,to ściagnij sobie apkę IPTV PRO (gdzieś tu na forum było) na smartfona,skopij też tą listę i odpal razem,zobaczysz ile masz kanałów i jakich.
Jak masz lapka z linuxem (np.Ubuntu Mate 20.10)to dodaj listę do programiku Celluloid lub VLC i obadaj jak ci to działa.
:welcome: :satedu:

Awatar użytkownika

papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 660
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Pierwszy kontakt z IPTV

Post autor: papuga » 12 kwie 2021, 5:53

zbyck pisze: 11 kwie 2021, 22:18 papuga  myślisz że sobie poradzi-trochę za dużo jak na początkującego.
Ja proponuje jak już sciągłeś tą listę m3u,to ściagnij sobie apkę IPTV PRO (gdzieś tu na forum było) na smartfona,skopij też tą listę i odpal razem,zobaczysz ile masz kanałów i jakich.
Jak masz lapka z linuxem (np.Ubuntu Mate 20.10)to dodaj listę do programiku Celluloid lub VLC i obadaj jak ci to działa.

Po co się bawić na smartfonie? Od razu do aplikacji Iptv na TV trzeba wrzucić. Uważam że listę trzeba skrócić , bo jeśli dobrze pamiętam to i VLC ma problem z zbyt obszerną listą. A listę skrócić bo raczej nikt wszystkiego nie potrzebuje a taka pełna lista to i problem dla playera

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”