Zamiana oprogramowanie dekoderów Mediabox+

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Fotodetektor
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 568
Rejestracja: 06 lis 2012, 16:08
Lokalizacja: JO81HI
Kontakt:

Zamiana oprogramowanie dekoderów Mediabox+

Post autor: Fotodetektor » 13 cze 2014, 21:06

Operator platformy nc+ informuje abonentów, iż 16 czerwca 2014 roku zmieni się oprogramowanie dekoderów Mediabox+.

1. Aplikacja Media Player - teraz możesz słuchać swojej ulubionej muzyki, oglądać filmy i zdjęcia na ekranie swojego telewizora. Wystarczy, że podłączysz urządzenie z plikami (np. pendrive) do wejścia USB dekodera lub połączysz bezprzewodowo urządzenie [zgodne ze standardem DLNA] (np. smartfon, tablet lub PC) z siecią. Przy podłączeniu bezprzewodowym urządzenie i dekoder muszą się znajdować w tej samej sieci domowej. Więcej informacji o obsługiwanych formatach i funkcjach znajdziesz w Menu Pomoc > O Dekoderze > Media Player.

2. Funkcja „Znajdź podobne”- sprawdź kiedy emitowane będą kolejne odcinki interesującego Cię serialu. Wystarczy wskazać dany program lub nagranie, wcisnąć OK, wybrać polecenie „Znajdź podobne”, a lista wyników wyszukiwania pojawi się na ekranie. Funkcja ta jest dostępna z poziomu paska informacyjnego : Wybierz na piloci przycisk INFO, następnie OK, potem wybierz EPG - Twój program i ponownie OK lub z listy nagrań - Twój program i wciśnij OK.

3. Wyszukiwanie kanałów radiowych i telewizyjnych, a także Twoich nagrań. Naciśnij przycisk ”0” w trybie oglądania na żywo lub będąc na liście nagrań i wpisz szukaną frazę, w miejsce na dole ekranu. Przeszukiwanie wyróżnionych fraz odbywa się za pomocą przycisków GÓRA/DÓŁ, a kasowanie znaków za pomocą CZERWONEGO przycisku na pilocie.

4. EPG „Lista” - nowy i praktyczny układ. Naciśnij przycisk Menu i wybierz „PROGRAM TV Lista” lub będąc w innym dowolnym PROGRAMIE TV naciśnij przycisk OK i wybierz polecenie „Zmień EPG”.

5. „Sterowanie HDMI CEC”. Włączaj oraz wyłączaj dekoder i telewizor jednym przyciskiem pilota oraz automatycznie przełączaj telewizor na wejście HDMI używane przez dekoder.
Warunkiem prawidłowego działania tej funkcji jest jej włączenie jej w SETUP (Ustawienia > Opcje Telewizora) oraz w telewizorze, który musi zapewniać obsługę HDMI CEC (sprawdź instrukcję obsługi telewizora).

6. Krótsze czasy, po których dekoder wyłącza się automatycznie przy braku aktywności ze strony użytkownika. Zmieniliśmy również wartość domyślną na: „Po 2 godz.”. Skorzystaj z opcji „Wyłączenie nastąpi” w menu Ustawienia > Oszczędzanie energii i wybierz najbardziej odpowiadający Ci czas.

7. Możliwość nagrywania programów oglądanych z przesunięciem czasowym (time-shifting). Teraz możesz cofnąć program do początku i nagrać go w całości. Wystarczy cofnąć oglądany program, nacisnąć przycisk [R] na pilocie, aby rozpocząć nagrywanie.

8. „Skok w tył” i „Skok w przód”, które pozwalają na ustawienie czasu przeskoków podczas odtwarzania nagrań lub w trybie przesunięcia czasowego (time-shift). Oglądając nagranie, użyj przycisków LEWO/PRAWO, aby cofnąć lub przejść do przodu o wcześniej ustawiony czas (np. 1 min.). Funkcje te znajdziesz w menu Ustawienia > Opcje Nagrywania.

9. Informacja na wyświetlaczu dekodera o trwającym nagraniu. Kiedy dekoder jest wyłączony, trwające nagranie sygnalizowane jest znakiem (R).

10. Dodaliśmy instrukcję programowania pilota uniwersalnego. Więcej informacji znajdziesz w menu Pomoc > Pilot

Źródło:
http://www.satkurier.pl/news/101874/nc- ... iabox.html
VU+ ULTIMO 4K BH
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90
Televes Q90AL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Platforma Canal+”