nc+ z dekoderem Freedom i usługą OTT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19171
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times
Poland

nc+ z dekoderem Freedom i usługą OTT

Post autor: JAKITAKI » 08 maja 2016, 17:19

Platforma nc+ zamierza wprowadzić nowy dekoder o roboczej nazwie Freedom (z ang. wolność). Ma on umożliwiać korzystanie z nowej usługi OTT (over-the-top), będącej połączeniem treści linearnych i treści na życzenie. Freedom ma być niewielkim urządzeniem, a nowa usługa OTT, niezależna od telewizji satelitarnej nc+, zostanie uruchomiona przez nc+ najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 roku.

O planach platformy poinformował w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Manuel Rougeron, prezes nc+. Nowa usługa OTT, pod nową marką, ma być odrębna od funkcjonującego już serwisu nc+ Go, mającego 200 tys. użytkowników. Celem jest dotarcie do młodszych widzów i tak zwanych cord cutters, czyli osób, które rezygnują z tradycyjnych telewizyjnych usług abonamentowych na rzecz usług internetowych.

Co zaoferuje nowa usługa OTT od nc+? Jak powiedział Rougeron, rozważana jest zupełnie inna oferta, m.in. pod względem wyboru kanałów, w porównaniu z ofertą satelitarną nc+. Operator ma zamiar wyselekcjonować kanały i wykorzystywać różne rozwiązania, w tym SVOD i PPV.

źródło:satkurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Platforma Canal+”