TVP REGIONALNA INFORMUJE O ZMIANACH TECHNICZNYCH

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19691
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

TVP REGIONALNA INFORMUJE O ZMIANACH TECHNICZNYCH

Post autor: JAKITAKI » 29 sie 2013, 22:24

TVP REGIONALNA INFORMUJE O ZMIANACH TECHNICZNYCH

Obrazek

TVP Regionalna która startuje już w najbliższą niedzielę informuje o zmianach nadawczych sieci technicznej. Szczegółowy komunikat w rozszerzeniu newsa.

W komunikacie czytamy:

Od 1 września czekają nas zmiany techniczne w sieci nadawczej. Modyfikacji ulegną nadawane w naziemnych multipleksach cyfrowych specjalne identyfikatory, dzięki którym nadajniki rozpoznają poszczególne programy. W niektórych telewizorach lub przystawkach (set-top-boksach) może to spowodować wyświetlaniem niepełnej listy dostępnych programów.

Jest na to proste rozwiązanie – wystarczy uruchomić funkcję wyszukiwania programów w swoim odbiorniku DVB-T. Najczęściej jest ona dostępna w menu „ustawienia” i może również występować pod nazwami „skanowanie” lub „strojenie”. W większości odbiorników operacja ta wymaga dodatkowego potwierdzenia i po jej uruchomieniu może potrwać kilka minut.

Jeżeli przy uruchamianiu wyszukiwania programów pojawi się pytanie, czy ma się to odbywać automatycznie, czy ręcznie, radzimy skorzystać z opcji automatycznej, ręczną pozostawiając dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Należy pamiętać, że całą operację wykonujemy już po zmianach w sieci nadawczej, a więc dopiero 1 września.

Dla zainteresowanych podajemy, na których multipleksach naziemnych będą dostępne programy TVP:

- MUX-1: TVP1 HD, TVP2 SD oraz TVP Info,

- MUX-3: programy regionalne TVP (TVP Regionalna), TVP1 SD, TVP2 HD, , TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka oraz TVP Polonia.


źródło:FB TVP Regionalna
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”