OD 15 LUTEGO 2014 R. TV TRWAM ROZPOCZNIE NADAWANIE NA MUX-1

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19683
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

OD 15 LUTEGO 2014 R. TV TRWAM ROZPOCZNIE NADAWANIE NA MUX-1

Post autor: JAKITAKI » 22 gru 2013, 10:38

Obrazek

TV Trwam 15 lutego 2014 r. rozpocznie nadawanie na MUX-1. TVP zadeklarowała, że tego dnia zwolni miejsce na multipleksie, przyznane katolickiej telewizji.

Po wielu rozmowach, Fundacja Lux Veritatis (nadawca TV Trwam) oraz Telewizja Polska S.A. podpisały dziś stosowne oświadczenie w tej sprawie.

- W dniu dzisiejszym wymieniliśmy się dokumentami z Telewizją Polską. Potwierdzamy zatem fakt, że TVP zadeklarowała, że od 15 lutego 2014 r. to miejsce, które dzisiaj zajmuje na MUX-1 zostanie przekazane TV Trwam. Takie oświadczenie TVP w dniu 18 grudnia przekazała do prezesa UKE i wyraziła zgodę na zmianę swojej rezerwacji; w ten sposób, że od 15 lutego to miejsce będzie należne TV Trwam – mówi Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

W ramach porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP S.A. obowiązku zapłaty należności wobec spółki Emitel Sp. Z.O.O. z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w walkę o to by TV Trwam mogła nadawać na cyfrowym multipleksie.

- Dziękujemy wszystkim – to zwycięstwo Pana Boga i Wasze: ludzi! To zwycięstwo wszystkich ludzi, którzy się włączyli w tę sprawę, by w Polsce była większa wolność słowa, wolność mediów, by rzeczywiście był większy pluralizm. Jakkolwiek, mamy jeszcze wiele zastrzeżeń – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Przypomnijmy batalia o wejście TV Trwam na MUX-1 trwa blisko 3 lata. W kraju i zagranicą odbyło się 180 marszów poparcia dla katolickiej stacji, a pod protestem do KRRiT podpisało się 2 mln 526 tys. 241 osób.

Oprócz tego kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało się pod skargą obywatelską przesyłaną do ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie Telewizji Trwam. W dalszym ciągu zachęcamy do składania podpisów.

źródło:Radio Maryja
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”