TVP W NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ OD 15 LUTEGO

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19691
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

TVP W NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ OD 15 LUTEGO

Post autor: JAKITAKI » 02 lut 2014, 12:14

TVP W NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ OD 15 LUTEGO

Obrazek

Oto najważniejsze i podstawowe informacje o zmianie i wzbogaceniu oferty Telewizji Polskiej – niezbędne dla każdego widza naziemnej telewizji cyfrowej!JAK PRZEPROGRAMOWAĆ ODBIORNIK/DEKODER NAZIEMNEJ TV CYFROWEJ?

15 lutego 2014 r. zmieni się oferta anten Telewizji Polskiej dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej. Jeżeli korzystasz z naziemnej telewizji cyfrowej 15 lutego przeprogramuj telewizor lub dekoder NTC – wyszukaj ponownie programy na Twoim urządzeniu (telewizorze bądź dekoderze).

Aby przeprogramować telewizor bądź dekoder NTC wykonaj następujące czynności:

1. Wybierz na pilocie przycisk „menu”.

2. Wybierz funkcję „instalacja”.

3. Wybierz „automatyczne wyszukiwanie programów”.

Po chwili lista programów się odświeży, pojawią się wszystkie dostępne programy, wśród nich m. in. TVP1 i TVP2 – obydwie w jakości HD, jedyny kanał informacyjny w telewizji naziemnej – TVP INFO oraz nowość – bezpieczny kanał dla dzieci TVP ABC, w którym znajdziesz najciekawsze i najbardziej wartościowe programy dla dzieci.

Oto pełna lista kanałów Telewizji Polskiej dostępnych od 15 lutego w naziemnej telewizji cyfrowej:

1. TVP1 HD

2. TVP2 HD

3. TVP Regionalna

4. TVP ABC

5. TVP Kultura

6. TVP Historia

7. TVP Rozrywka

8. TVP Info

NOWA OFERTA KANAŁÓW TVP W NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ

15 lutego oferta kanałów Telewizji Polskiej w NTC zostanie poszerzona o nowy, bezpieczny kanał dla dzieci.

TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym wszystko to, co najlepsze w zbiorach telewizji publicznej lub specjalnie na jej potrzeby kupione, jak: „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Miś Fantazy”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Smerfy” i „Pszczółka Maja”, „Pan Tik Tak”, „Domisie”, „Jedynkowe Przedszkole”, „Mama i ja”, „Moliki książkowe” czy „„Lippy & Messy”. Codzienne na antenie TVP ABC rozgości się „Wieczorynka” i to aż godzinna: od 19:00 do 20:00.

TVP ABC to kanał pełen interesujących, zabawnych i zawsze bezpiecznych programów, których celem jest rozbudzanie ciekawości i wyobraźni najmłodszych widzów.

źródło:TVP
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19691
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Post autor: JAKITAKI » 05 lut 2014, 23:37

BRAK TVP1 SD I TVP2 SD W DVB-T

Obrazek

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun na konferencji, która odbyła się 4 lutego przedstawił kształt multipleksów cyfrowych 1 i 3. Zmiany nastąpią 15 lutego oraz 15 marca. Kanał TVP Polonia będzie nadal nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej. 15 marca przestaną być nadawane kanały TVP1 i TVP2 w standardowej rozdzielczości.

Telewizja Polska od 15 marca nie będzie nadawać swoich dwóch podstawowych kanałów w standardowej rozdzielczości SD. Kanały TVP1 i TVP2 na będą dostępne tylko w wysokiej rozdzielczości HD na multipleksie 3. Widzowie nie posiadający nadal tunera lub telewizora z możliwością odbioru kanałów HD po 15 marca zobaczą „czarny ekran”.

Telewizja Polska idąc z duchem czasu nie chce już dublować swoich kanałów i marnować na nie miejsce w multipleksie, który ma przecież ograniczoną pojemność. Brak TVP1 i TVP2 w standardowej rozdzielczości pozwoli wprowadzić (lub zachować) inne kanały z ofert TVP.

TVP Info

W związku z uruchomieniem od 15 lutego emisji TVP ABC i TV Trwam TVP Info zostanie przeniesione z multipleksu 1 do multipleksu 3. Więcej na ten temat pisaliśmy w temacie Nowe kanały DVB-T od 15 lutego.

TVP Polonia

Od kilkunastu dni można oglądać spot telewizyjny informujący o zmianach jakie nastąpią 15 lutego na multipleksach. Na końcowej planszy wśród kanałów TVP jakie mają być dostępne w ramach naziemnej telewizji cyfrowej nie został wymieniony kanał TVP Polonia.

Stopklatka TV

15 marca TVP 1 HD przenosząc się do multipleksu 3 zwolni miejsce dla kanału Stopklatka.TV i Fokus TV. Zarząd Stopklatka.TV poinformował, że jest gotowy wystartować tego dnia ze swoim programem. Z wcześniejszych informacji podawanych przez Fokus.TV kanał ten miał zostać przygotowany do startu według pierwszej daty czyli pod koniec kwietnia 2014.

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/DUkGilJ96uY?featu ... r_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

źródło:Telewizja-cyfrowa.com.pl
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”