TVP Kultura w HD

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19861
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 25 times
Poland

TVP Kultura w HD

Post autor: JAKITAKI » 19 gru 2014, 22:38

Obrazek

Na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej może znaleźć się kanał TVP Kultura HD. TVP określi pełny kształt swojej oferty na ósmy multipleks, gdy pozna jakie stacje komercyjne tam trafią.

W wyniku decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Telewizja Polska będzie mogła na MUX-8 umieścić trzy kanały nadające w standardowej jakości lub jeden program w HD i jeden w SD. Będą to mogły być kanały nadające na podstawie koncesji lub emitująca swój program w oparciu o ustawę o radiofonii i telewizji TVP Polonia.

- Posiadane przez nas miejsca na MUX-3 i MUX-8 to pewna wspólna pula - mówi Juliusz Braun, prezes TVP. Telewizja Polska nie może jednak nią dysponować dowolnie, bo - zgodnie z decyzją Rady - na mający nieco mniejszy zasięg multipleks ósmy nie mogą trafić kanały TVP1, TVP2 czy TVP Regionalna.

- Zapewne będziemy chcieli podnieść TVP Kultura do poziomu emisji w HD - mówi Braun, pytany o zawartość MUX-8. Wtedy wersja SD tej stacji znikłaby z MUX-3. TVP nadal też ma w planach start kanału TVP Dokument. Publiczny nadawca początkowo chciał tę stację uruchomić w br., ale plany ostatecznie zawiesił.

Prezes TVP podkreśla, że spółka wstrzyma się z ostatecznymi decyzjami co do oferty na ósmy multipleks do czasu wyłonienia nadawców komercyjnych, którzy mają zająć cztery pozostałe miejsca na MUX-8.

- Wszystkie zmiany to perspektywa nie wcześniejsza niż koniec przyszłego roku, bo nawet nie został jeszcze rozpisany konkurs na zagospodarowanie multipleksu ósmego - mówi Braun. Obecnie trwają konsultacje dokumentacji konkursu na operatora MUX-8. Miały się one zakończyć 22 grudnia br., ale mogą zostać przedłużone, nawet do końca stycznia.

źródło:Wirtualnemedia.pl
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”