MUX L1 ruszył w Jeleniej Górze

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19792
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times
Poland

MUX L1 ruszył w Jeleniej Górze

Post autor: JAKITAKI » 27 paź 2015, 10:01

Ilona Parejko, redaktor naczelna i prezes zarządu spółki Telewizja Łużyce, poinformowała, że lokalny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej MUX L1 z kanałami Telewizja Łużyce, STARS.TV, 4fun.tv, 4fun Fit & Dance i VOX Music TV nadaje już w Jeleniej Górze z obiektu przy ul. Zgorzeleckiej - kanał 38 (610,00 MHz), moc 1 kW, charakterystyka dookólna.

Przypomnijmy, że Telewizja Łużyce, która jest operatorem MUX L1, zrezygnowała z nadawania z obiektu w Nowej Karczmie, obsługiwanego przez spółkę EmiTel. Powodem były podobno zbyt wysokie koszty dla nadawcy. W związku z tym Telewizja Łużyce postanowiła zbudować własną sieć, składającą się z trzech nadajników - w Rząsinach, Jeleniej Górze i Chojnowie. Emisja w Chojnowie ruszyła na początku września br. (więcej tutaj), w Jeleniej Górze ruszyła 21 października, a w Rząsinach wystartuje w ciągu kilku, kilkunastu dni - musi jednak dopisać pogoda.

Po modernizacji sieci nadawczej, na bardzo dobry odbiór Telewizji Łużyce będą mogli liczyć mieszkańcy następujących miejscowości:
miasto Jelenia Góra;
gminy miejskie: Chojnów, Lubań, Bolesławiec, Zgorzelec;
gminy miejsko-wiejskie: Nowogrodziec, Pieńsk, Węgliniec, Chocianów, Lwówek, Gryfów;
gminy wiejskie: Bolesławiec, Miłkowice, Chojnów, Lubań, Platerówka, Siekierczyn, Lubin, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Sulików, Zgorzelec, Zagrodno.

źródło:satkurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”