Uruchomiono mux 3 z Suchej Góry

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 17946
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Poland

Uruchomiono mux 3 z Suchej Góry

Post autor: JAKITAKI » 27 sty 2011, 19:36

Uruchomiono mux 3 z Suchej Góry

Zgodnie z zapowiedziami ze strony TVP, 27 stycznia 2011 r. ok. godziny 9:00 uruchomiono przekaz trzeciego multipleksu DVB-T z nadajnika RTCN Rzeszów/Sucha Góra dla mieszkańców Podkarpacia. TVP zapowiadała, że start nastąpi do 31 stycznia br. i terminów udało się dotrzymać. Skład paczki jest taki, jak w innych lokalizacjach: TVP1, TVP2, TVP INFO Rzeszów, TVP Kultura i TVP Historia (w przyszłości TVP Dokument). Przekaz jest prowadzony z kanału 42. - na kanale przeznaczonym w przyszłości pod przekaz mux 1.

TVP uzyskała od Urzędu Komunikacji Elektronicznej tymczasowe pozwolenie na wykorzystanie kanału 42. (642 MHz) na okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2011 r. W przeciwieństwie do emisji prowadzonych wcześniej, zamiast MPEG-2 wykorzystywany jest system kompresji obrazu MPEG-4, więc nawet mimo wznowienia transmisji może się okazać, że nie każdy uzyska dostęp do przekazu. Aktualnie brak informacji co do mocy, z jaką prowadzony jest przekaz, dostępne jest natomiast EPG (elektroniczny przewodnik programowy).

O wznowienie emisji z nadajnika RTCN Rzeszów/Sucha Góra prosili mieszkańcy Podkarpacia, z uwagi na brak dostępu do przekazu regionalnej wersji TVP INFO oraz jednoczesne zakończenie emisji bloków lokalnych na TVP2. Dodatkowo wyłączenie emisji cyfrowej pokazało, że część sieci kablowych także korzystała z tej formy dosyłu i wraz z jej zakończeniem została odcięta od przekazu. Wznowienie emisji doraźnie rozwiązuje problem, ale zgoda UKE jest wydana tylko do 30 czerwca 2011, a wykorzystywany kanał nie jest przeznaczony pod transmisję mux 3. Dlatego w przyszłości nie są wykluczone kolejne zmiany.

Na przywrócenie emisji liczą także mieszkańcy Podbeskidzia, jednak w przypadku RTON Wisła/Skrzyczne póki co nie nastąpił żaden postęp.

źródło : satkurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”