Brak pieniędzy na informowanie o DVB-T

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19141
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times
Poland

Brak pieniędzy na informowanie o DVB-T

Post autor: JAKITAKI » 08 mar 2011, 19:37

Brak pieniędzy na informowanie o DVB-T
Obrazek

Na informowanie o przejściu z naziemnego nadawania analogowego na cyfrowe rząd przeznaczy w ciągu trzech lat tylko 8,1 mln zł. W przyjętym przez rząd projekcie ustawy o naziemnej telewizji cyfrowej na kampanię informacyjno-edukacyjną, która ma przygotować Polaków do całej zmiany technologicznej, na ten rok zaplanowano 1,1 mln zł. W 2012 roku wydatki sięgną 5,9 mln zł, a w 2013 roku 1,1 mln zł. Łącznie: 8,1 mln zł. Zdaniem branży mediowej to mało i to mimo że najwięksi nadawcy (TVP, TVN, Polsat, TV Puls i TV4) będą nadawać informacyjne spoty i audycje na własny koszt. Rząd musi sobie zdać sprawę z tego, że przeznaczenie na ten cel tak małej sumy teraz oznacza większe inwestycje w dekodery potrzebne do odbioru cyfrowego sygnału potem. Dlatego, myśląc kategoriami wyłącznie ekonomicznymi, mam nadzieję, że ta kwota zostanie jednak zwiększona - zauważa Dariusz Dąbski, właściciel i prezes TV Puls.


Zdaniem Tomasza Tęczy z domu mediowego SPC House of Media wiele zależy od tego, czy pozostałe media potraktowałyby takie zlecenie jak kampanię społeczną i oferowałyby większe niż zazwyczaj rabaty.

Do porządnej kampanii informacyjnej można by się zabrać, mając na taki cel kilkanaście milionów złotych - uważa.

Resort infrastruktury planuje nie tylko działania w mediach, ale też stworzenie bezpłatnej infolinii. Działa już też portal http://cyfryzacja.gov.pl/. Zdaniem Tęczy przy takim zadaniu warto też pomyśleć o mniej standardowych działaniach.

Bardzo dobrze poprowadzona była np. kampania w czasie denominacji złotego, w którą włączył się m.in. Caritas - mówi. W innych państwach oprócz reklam i audycji informacyjnych organizowane były np. akcje informacyjne w szkołach, bo często to dzieci przejmują inicjatywę, gdy rodzice nie radzą sobie z jakąś technologią.

Źródło: Magdalena Lemańska - RP.pl
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”