HbbTV DVB-C

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
spinning007
..::Friend::..
..::Friend::..
Posty: 189
Rejestracja: 27 sie 2011, 17:30
Lokalizacja: mazurska-warminsko
Płeć:
Kontakt:

HbbTV DVB-C

Post autor: spinning007 » 11 lut 2015, 21:01

HbbTV

kablowa

kanałach TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info Poznań została uruchomiona testowo usługa telewizji hybrydowej (HbbTV) dla abonentów Promax’a. Korzystać z niej mogą ci abonenci, którzy posiadają telewizor obsługujący aplikacje HbbTV. Dodatkowo telewizor ten musi obsługiwać standard DVB-C ponieważ nie ma możliwości korzystania z usługi HbbTV bezpośrednio przez dekoder. Aby korzystać z telewizji hybrydowej, mając dekoder lub CAM, należy przełączyć się na obsługę tunera DTV w telewizorze.

Oczywiście nie można zapominać o tym, że TV musi być podpięty do internetu i w zależności od modelu – jeśli HbbTV nie jest dostępne z ustawieniami fabrycznymi – przełączyć w ustawieniach/menu funkcjonalność HbbTV na włączoną.

___________________________________________

Na kanałach TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info Poznań i Eska TV została uruchomiona testowo usługa telewizji hybrydowej (HbbTV). Korzystać z niej mogą ci Abonenci, którzy posiadają telewizor obsługujący aplikacje HbbTV.
Jak używać HbbTV?

1. Telewizor, który obsługuje standard DVB-C, przystosowany do obsługi usługi HbbTV (odpowiednia aplikacja).

2. Telewizor musi być podłączony do internetu.

3. W telewiorze musi być załączona opcja obsługi HbbTV.

4. Telewizor musi być przełączony w tryb DTV (tuner cyfrowy) i przełączony na program, który zawiera treści HbbTV. Należy wówczas przycisnąć czerwony przycisk na pilocie od telewizora (jednokrotnie lub dwukrotnie). Nastąpi otwarcie strony dla aplikacji HbbTV danego kanału.

5. Poruszanie się po stronie jest identyczne jak w przypadku internetu.


Uwaga! Nie ma możliwości korzystania z usługi HbbTV bezpośrednio przez dekoder. Aby korzystać z usługi HbbTV, mając dekoder lub CAM, należy przełączyć się na obsługę tunera DTV w telewizorze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”