DVB-T - prostsze zasilanie instalacji antenowej

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 18462
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 17 times
Been thanked: 25 times
Poland

DVB-T - prostsze zasilanie instalacji antenowej

Post autor: JAKITAKI » 30 paź 2010, 20:41

DVB-T - prostsze zasilanie instalacji antenowej

W instalacjach telewizji analogowej standardowym napięciem jest DC 12 V. W instalacjach DVB-T jest to DC 5 V. Tunery DVB-T posiadają możliwość zasilania wzmacniaczy takim napięciem, dlatego w prostych instalacjach nie są wymagane zasilacze. W instalacjach DVB-T warto instalować wzmacniacze z możliwością uniwersalnego zasilania należą do nich miedzy innymi: wzmacniacz antenowy dopuszkowy LNA-101 15 dB ekranowany 5V/12V B4007 oraz seria wzmacniaczy masztowych TERRA zasilanych napięciem z zakresu 4,5 - 12 V.

tosując wzmacniacze o uniwersalnym zasilaniu, uzyskujemy możliwość korzystania z różnych źródeł zasilania. W zależności od potrzeb, wybrać możemy wzmacniacz o większym lub mniejszym poziomie wyjściowym, wzmocnieniu, większej liczbie wyjść itp.

Modernizując instalację w związku z wprowadzeniem DVB-T, użytkownik zdecydować się może na następujące kroki:
wymiana starego, dużego i mało estetycznego zestawu antenowego telewizji analogowej (anteny siatkowe, długie anteny yagi) na antenę mniejszą, kompaktową, która bez problemu poradzi sobie z sygnałem telewizji cyfrowej (testy prowadzone na terenach objętych sygnałem DVB-T dowodzą faktu, iż sygnał ten odebrać dużo łatwiej aniżeli sygnał analogowy). Polecamy zewnętrzną antenę Signal A6040 z wieloma opcjami montażu,
wymiana starego okablowania. Sygnał cyfrowy, szczególnie wysokiej rozdzielczości, jest czuły na wszelkie niedopasowania toru transmisyjnego. Dlatego kable i złącza poprzedniej generacji dobrze jest wymienić na nowe. Polecamy sprawdzony przewód Triset-113 E1015 i złącza firmy PCT lub Platinum,
w przypadku wykorzystania zasilania odbiornika należy zwrócić uwagę ma możliwość przesyłania napięcia w torze telewizji naziemnej przez gniazdo abonenckie. Do takiej instalacji polecamy gniazdo marki Alcad BS-110 R90716 lub w przypadku braku anteny radiowej - gniazdo R62185.
Profesjonalny instalator sprawdza parametry sygnału w instalacji i jeżeli zachodzi taka potrzeba diagnozuje jej słabe punkty za pomocą miernika. Poprawny obraz na telewizorze to za mało. W sygnałach cyfrowych ważniejszym od poziomu sygnału jest bitowa stopa błędu (BER) oraz współczynnik błędu modulacji (MER).

źródło : Sat Kurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”