Decyzja KRRiT w sprawie multipleksu ósmego

newsy dotyczące DVB-T
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 16792
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 18 times
Been thanked: 36 times
Poland

Decyzja KRRiT w sprawie multipleksu ósmego

Post autor: JAKITAKI » 03 lis 2014, 17:23

Obrazek

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 28 października przesłała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej uchwałę określającą warunki uczestnictwa w konkursie na rezerwację częstotliwości (kanały TV o szerokości 7 MHz z zakresu 174-230 MHz) w zakresie zawartości programowej.


Na posiedzeniu 27 października KRRiT przyjęła uchwałę w sprawie określenia warunków uczestnictwa w konkursie na jedną rezerwację częstotliwości z zakresu 174-230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie ósmym telewizji naziemnej (MUX8), w zakresie dodatkowych obowiązków i zadań przedsiębiorcy dotyczących zawartości programowej, w tym warunków dotyczących transmisji obowiązkowej.

Podjęcie uchwały poprzedziła analiza wyników konsultacji prowadzonych zarówno przez KRRiT, jak i przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała także dokładnie ofertę programową nadawców publicznych i nadawców komercyjnych dostępną na trzech uruchomionych multipleksach (MUX1, MUX2 i MUX3). Dokonała analizy rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce na tle jej rozwoju w Europie. Uwzględniła dynamikę zmian udziału mediów w rynku reklamowym w latach 2010-2013, a także odbiór treści audiowizualnych, w tym ocenę oferty NTC przez odbiorców uwzględniającą jej znajomość i atrakcyjność.

KRRiT uwzględniła konieczność rozwoju technologicznego nadawców, a także wzbogacenia oferty programowej skierowanej do widzów.

Zgodnie z podjętą uchwałą na audiowizualne składniki multipleksu ósmego telewizji naziemnej składać się będą:

1) trzy programy telewizyjne w standardzie DVB-T, rozprowadzanew systemie standardowej rozdzielczości albo jeden program telewizyjny rozprowadzany w systemie wysokiej rozdzielczości i jeden program telewizyjny rozprowadzany w systemie standardowej rozdzielczości, na rozpowszechnianie których Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji udzielił lub udzieli spółce Telewizja Polska S.A. koncesji, zgodnie z przepisami art. 21 ust. la pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji lub program „TV Polonia”.

Programy, o których mowa powyżej nie mogą być równocześnie rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX1-MUX3, w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w multipleksie MUX8.

2) cztery programy telewizyjne w standardzie DVB-T, rozpowszechniane w systemie standardowej rozdzielczości, na których rozpowszechnianie w multipleksie MUX8 udzielona zostanie koncesja Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Programy obecne na ósmym multipleksie, będą oferowane odbiorcom bezpłatnie.

Uporządkowanie programów na tym multipleksie będzie następujące:

- programy, o których mowa w pkt 1, w kolejności wskazanej przez spółkę Telewizja Polska.

- programy, o których mowa w pkt 2, w kolejności odpowiadającej dacie udzielenia koncesji przez Przewodniczącego

Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jednocześnie uchylona została uchwała Krajowej Rady Radiofonii i Telewizjiz dnia 24 czerwca 2014 r. w tej sprawie.

źródło:KRRiT
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

Awatar użytkownika

irdeto
..::Uploader::..
..::Uploader::..
Posty: 218
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:34
Lokalizacja: Okolice Lublińca
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Post autor: irdeto » 05 lis 2015, 19:18

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dokonała 5 listopada br. wyboru kanałów, które trafią na MUX 8

Koncesje otrzymają:

>TV Spektrum (Grupa ZPR Media) dla kanału TV#
>Cable Television Natworks & Partners (Polska Izba Komunikacji Elektronicznej/PIKE i Kino Polska TV) - Zoom TV
>Green Content Sp. z o.o. (Agora) - Kiwi TV
>WP1 Sp. z o.o. (Wirtualna Polska Holding) - WP1
Koncesję na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym, promującego aktywny rozwój człowieka, zawierającego audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującego aktywność fizyczną KRRiT przyznała zależnej od Agory spółce Green Content na program Kiwi TV
Na rynku telewizyjnym zadebiutuje także Wirtualna Polska, która uruchomi kanał WP1. Spółka otrzymała trzymała koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym, poświęconego rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego, emitującego audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów, interaktywnego i przyjaznego dla odbiorców.
Z kolei koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym, prezentującego aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierającego audycje poświęcone samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych otrzymała założona przez Polska Izbę Komunikacji Elektroniczną spółka Cable Television Network & Partners, która stworzy kanał Zoom TV.
W ofercie znajdzie się także filmowy kanał TV#, który uruchomi należąca do Grupy ZPR Media spółka TV Spectrum. Zgodnie z koncesją, w ofercie nowej stacji co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6.00-23.00 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe.
W tym muxie znajdą się jeszcze 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP,
póki co nie wiadomo jakie.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2015, 19:21 przez irdeto, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności DVB-T”